Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Ohlasy lidí


 

Radek Nedoma

8.7.2009 20:17

Jsme moc rádi že můžeme někomu pomoct jak fyzicky tak materialně.

V pondělí jsme se vrátily z jižních čech a teď jedeme na děčínsko a budem v tom pokračovat pokud to bude možné a taky potřeba, já osobně jsem měl vodu v baráku v roce 2002 takže moc dobře vím v jaké situaci jsou teď ty lidi, síly docházej a jsou nadně tak jsem schopen jim pomoct.

Od pátku začínám celozávodní dovolenou a jsem schopen ji strávit celou v zetopenejch oblastech a pomáhat lidem kteří to nejvíc potřebujou.

 

9.7. 2009, 06:51 

...doufám že rubrika ohlasy od lidí pomůže rozhoupat i lidi kteří se k tomu stavěj dost laicky i s takovýma případama jsem se už setkal a dost mne to mrzí že si lidi neuměj pomoct i v takové tísni a spoléhaj se na stát kterej pomůže jen to co musí a spolíhá na lidi že si pomůžou sami sobě.

Mně osobně ten výlet do jižních čech vyšel na 3000 kč a teď jsem v tom zatím za 1000 kč a nic po nikom nechci, jsem rád že můžu pomoct těm lidem kteří to potřebujou a vubec toho nelituju.

Tak zatím hodně zdaru při tvoření webu Radek Nedoma

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

povodně

(karolina , 13. 4. 2010 16:51)

ja si myslim ze povodně jsou dobra vec protoze nam to nic nevzalo jen jsme po pas meli vodu v garaži ale zato jsme ve skole meli psat pisemku ale nesli jsme tak to bylo na tom super v nasi skole byli ubytovaní vojaci a tak jsme sli do skoly az na vysvedcení. a pak dalsi prazdniny jsme uklizely znicenou zahradu a opravovali jsme ploty proto hlasuji pro povodne v čr

Ohlídnutí za loňskou velkou vodou

(Zdeňka Surovíková, 19. 2. 2010 8:13)

Dlouho jsem zde nepřispívala, ale pořád je tento web moje srdeční záležitost a mohla bych říci, že díky loňským povodním se mi můj dosavadní život změnil. Ne jen tím, že jsme sami byli vytopeni, ale tím, jak jsem se snažila udělat něco pro ostatní, kteří byli situací tak otřeseni, že nebyli schopni se postarat o sebe. Nevadilo mi to, že jsem se nestarala jen o sebe a o svojí rodinu. Bylo mi do vínku dáno sociální cítění a tak ráda pomáhám tam, kde je to zapotřebí. Díky velké vodě jsem se seznámila s úžasnými lidmi a někteří se stali i mými dobrými přáteli. Proto mě mrzí, že někteří lidé začínají tento web zneužívat a pak degradují a ztrácí důvěru pro lidi, kteří chtějí stále pomáhat. Nevěřím, že poslední příspěvky v Nabídce a Poptávce psali opravdu lidé, kteří nechtějí tuto lidskou dobročinnost zneužít. A proto apeluji na to, aby tito lidé se zamysleli nad účelem vzniku tohot webu a nekazili práci všech lidí, kteří se na jeho činnosti podíleli a již zde nepsali.

Pokud se mýlím a opravdu někdo s čistým srdcem může říci, že se mu zatím žádné pomoci od nikoho nedostalo může mi zde klidně napsat nebo na můj mail surovikovaz@seznam.cz a já mu sama pomohu hledat řešení.

Přeji všem lidem s dobrým a upřimným srdcem mnoho sil a harmonie ve svém životě.

P.s. Autorům i všem,kdo nějak přispěli svojí pomocí pro zmírnění následků povodní ze srdce děkuji a bylo mi potěšením se s nimi seznámit.


Zdeňka Surovíková
Bělotín

Poděkování

(Pavel Vodička, zakladatel webu, 25. 8. 2009 15:32)

Dobrý den, děkujeme všem za za to, že nezůstali lhostejní k tomu co se přihodilo jiným. Stálo nás to spoustu času, ale myslím že to mělo význam.

Děkujeme

(Michal Bareš, Rescueinfo o.s., 25. 8. 2009 9:13)

Dobrý den, moc Vám děkujeme. Já bych ale naopak rád poděkoval vám všem, kteří jste nabízeli pomoc a posílali nám informace o tom, co je v jednotlivých místech potřeba.

Poděkování tvůrcům webu

(Petra, 23. 8. 2009 23:58)

Dobrý den,
ráda bych poděkovala Pavlu Vodičkovi a Michalu Barešovi ze nápad zřídit tento web - je to podle mě nedocenitelné, protože tak dali šanci alespoň trochu pomoct všem, v jejichž možnostech není dojet přímo do postižených oblastí a pídit se tam, a šanci lidem postiženými povodní, že získají pomoc, která by k nim jinak třeba nedoputovala. Byl to úžasný nápad a oběma jim patří velké uznání a dík, stejně jako těm kteří obětavě a nezištně (jak tady u mnohých čtu) pomohli.

Rada nad zlato

(Pavel Hejnaš, 5. 8. 2009 14:41)

Dobrý den,
jsem obyvatel malé vesničky na Jičínsku, ve které se prohnala voda.
Chtěl bych poděkovat zejména všem sousedům a lidem, kteří Nám všem (zatopeným) pomáhají. DĚKUJEME VÁM ZA VAŠE ÚSILÍ.
Bahno je již pryč a nyní se potýkáme jak sanovat, jaký materiál použít. Vzhledem k tomu, že již mám zkušenost ze záplav 97, rád bych upozornil, že levné řešení není zase nejšťastnější. Byl jsem skeptik, ale nechal jsem si poradit.
"Místní" firma, která zde působí již 15 let a nemá zatím žádnou reklamaci v oboru sanace vlhkého zdiva, mi poradila tzv. sušící omítku, sídlí v Olomouci.

Z počátku jsem nevěřil, ale není u nich problém se na reference jed podívat a to mě jako velkého skeptika přesvědčilo.

Nyní jsem nad míru spokojen, již bydlím, neřeším vysoušení a ani vznik možných solných map nebo jak se to jmenuje, či nedej bože tzv. obětované omítky.

Prostě rada nad zlato. Nezapomínejme na hyenizmus lidí a firem a pořádně si promyslete komu svěříte své peníze, kterých po této katastrofě jistě moc nemate - stejně jako já.

Hodně zdaru všem a nyní již mohu klidně jít pomáhat sousedům.
S pozdravem P. Hejnaš

PS: firmu jsem neuvedl a to jen kvůli reklamě, kdo hledá najde.

FOTO

(Markéta, 16. 7. 2009 21:03)

S tím focením jsem na tom stejně Marcela..........a jsem ráda,že nejsem sama.Ovšem je pravda,že foto doloží spoustu důkazů o tom,jak to doopravdy vypadá.Já jsem našla na youtube nějaká videa,jsou dost výmluvná a poslala jsem je do světa s prosbou o pomoc.A veřím,že přijde!!!!!!!!!!

Poděkování za nabídku

(Markéta, 16. 7. 2009 20:59)

Tak jsem tu zase,abych poděkovala Zdeňce za její nabídnutou pomocnou ruku a podporu,které si vážím o to více,že ačkoliv nemá tolik času a sama má dost starostí,tak myslí na ostatní a snaží se pomoci,jak se dá.Opravdu velký dík.Já sama jsem nic takového nezažila,ale pravda je,že jsem chtěla alespoň nějak pomoci.
Nejdříve jsem během dvou dnů zorganizovala soukromou sbírku a během ní hledala místo,kde pomoci.Informace jsem měla nejlepší z internetu a když mi to bylo jasmé,tak se přehnanala voda nedaleko nás,tak jsem se omluvila a jela do Markvartic a okolí.
O prvních zkušenostech se zmiňovat nebudu,protože jsem se snažila je vytěsnit a nakonec jsme taky zavítali do vesnice přímo k lidem.
O tom už jsem tu psala a jsem za to neskutečně vděčná,možná jsme pomohli materiálně,ale hlavně jsme zanechali stopu a naději,že někdo se zajímá o osud druhých a lidé si nejsou úplně lhostejní.
Dnešní zpráva paní Bednářové mě vrátila zpátky na tvrdou zem a utvrdila v tom,že pomáhat je potřeba stále,a to jak prezentují situaci úřady musíme brát trochu s rezervou.
V práci jsem nechala proběhnout tuto zprávu a doufám,že se rozpustí další ledy,pohnou city těch,kteří mají pocit,že se jich nic takového netýká a zkusíme zase udělat někoho aspoń na okamžik štastnějším.
Všem děkuji za jejich snahu pomáhat,všem přeji,aby nepřestávali doufat a každému z vás,aby bylo jedině lépe.Hezký večer.Markéta

Re: Marcela Bednářová

(Michal Bareš, Rescueinfo o.s., 16. 7. 2009 20:56)

Dobrý den, děkujeme za Vaš příspěvek. Potvrzuje to, o čem se mluví, že pomoc nebyla vždy tak organizována, jak by bylo potřeba.
Mám radost, že stále ještě mnoho lidí chce pomoci a denně zde přibývají nové nabídky pomoci. Stejně tak mám radost, že kromě jednotlivců se přidávají i firmy. Jen za dnešek se mi ozvaly dvě firmy, které chtějí nabídnout pomoc formou výrazných slev.
Ještě si neodpustím poznámku k tomu focení. Na povodňovou turistiku a rodinné výlety s cílem vyfotit si povodně máme zřejmě stejný názor, ale na druhou stranu, zájem médií opadává a právě fotky z těchto míst jsou tím, co může dlaší lidi přimět pomoc. Nemluvím teď samozřejmě o fotkách bulvárního stylu...

Jak jsem pomohli postiženým ..část 3

(Marcela Bednářová, 16. 7. 2009 8:12)

Nutně by lidé v obcích potřebovali ledničky, pračky, matrace, mikrovlnky, žehličky, ….. Prosím pokud byste někdo měl nějaké takové věci navíc nebo je chtěl vyhodit, podotýkám funkční, ozvěte se někomu nebo si udělejte výlet a dovezte věci potřebným.
Za sebe mohu jen říci, že nelituji peněz za projeté PHM a ani času který to spolklo, protože při dojetí těch co pomoc potřebovali vím, že to byla správná věc. To všechno co jsme si vyslechli a viděli, je pro mě velmi emotivní, bolí mě z toho srdce a mám slzy v očích. Chtěli jsme udělat i pár fotek ale hanbou bych se propadla kdybych ten foťák z tašky vynadala a fotila si cizí neštěstí.
PS: ještě vtip na závěr. Gigantická společnost ČEZ se jistě před vámi všemi blýskla jak má dobré srdce, že poskytla postiženým el. proud na dobu 3 měsíců zadarmo. Je to opravdu velkorysá nabídka, nic je to stát nebude, protože třeba v této obci postiženým lidem proud do dnešního dne ani nefunguje!!!
Předem díky moc všem, kteří pomohou ..... a moc díky těm co už pomohli.


Jak jsme pomohli postiženým....část 2

(Marcela Bednářová, 16. 7. 2009 8:11)

Rodina ..... nám i z toho nic uvařila kávu a poseděli s námi a vyprávěli jak jim šlo o život. Vlna se přihnala v devět hodin večer, v očekávání že to nebude nich hrozné vylezli na parapety a čekali až se to přežene /tak jako v roce 97/. Voda bohužel stoupala dál a tak po okapu došplhali na římsu, ze kterou se drželi ve vodě skoro 4 hodiny volající o pomoc. Když přijeli hasiči sdělili jim, že pro ně ani nepůjdou, že proud je moc silný. Pomohli jim až dobrovolní hasiči, kteří dorazili v vedlejší obce, ty už ale zahraňovali pouze paní s pánem. Sestru paní ..... odnesl proud ale měla štěstí a přežila. Ještě podotýkám, že nikdo z nich neumí plavat. Dále nám sdělili, že jim hodně pomohli vojáci. Dnes je ale všechno jinak. Starosta dal lidem z obce ze skladu jen savo, košťata a 35tis, nic jiného ze skladu nedostali prý je prázdný. Dozvěděli jsem se toho mnoho od místních lidí ale to je na dlouhé vyprávění. Domů jsme dorazili ve 23.00 hod.
Závěrem bych jen chtěla říct, že si nikdo z nás nedovede představit jaké je to neštěstí. To co ukazují v TV se s tímto silně emotivním zážitkem nedá srovnat, je to asi tak o 1000% horší. Ti lidi jsou chudáci, kteří nemají nic. Nemají postel, doklady, peníze, domy, postel, pračku, oblečení …..
Tímto bych chtěla požádat všešchny co mohou nějak těmto lidem pomoci aby pomohli.

Jak jsme pomohli postiženým ..

(Marcela Bednářová, 16. 7. 2009 8:10)

Dobrý den, udělali jsme sbírku mezi známými. A tímto to bych chtěla poděkovat těm co nás kontaktovali a přispěli věcnými dary na postižené povodněmi. Ať jste darovali oblečení, drogerii, prací prášky, kočárky, hračky pro děti, nádobí, knížky, deky, ručníky, povleční, vařice …..Zkrátka dodávka byla plná.
Ráda bych se s Vámi také podělila o zážitky této akce. Dne 13.7. jsme v 8.30 hod. vyrazili směr severní Morava do Jeseníku nad Odrou, je to jedno z 5ti nejvíce postižených míst na Moravě.
Cestou jsme kontaktovali starostu pana Mgr. Machýčka, ten plný nadšení řekl ať přijedeme. Když jsme dorazili na místo starosta nás nechal čekat i když vědět odkud až jedeme /Jablonec nad Nisou/. Jeho sekretářka nám řekla, že už 14 dní nic nepřijímají. Po půl hodině vylezl a ukázal nám z balkonu cestu kudy máme jet k jakému si skladu a že to tam máme vyložit. Byl velmi nepříjemný, no prostě arogantní pán, kterého vůbec nezajímá co jsme přivezli, natož aby ho zajímali lidi žijící v této obci.
Rozloučili jsme se a než abychom jeli směrem, který ukázal vydali jsem se směrem do údolí, kde jsme cestou narazili na paní v tílku, kalhotkách a gumovkách se šrámy, modřinami na těle, uklízející něco na „zahradě“. Této paní jsem se zeptali zda by nevěděla o někom kdo by potřeboval pomoc a sdělili jsme ji náš záměr. Tato důchodkyně nám sdělila, že by o věci moc stála. Její dům byl zatopen do výšky 3 metrů. Se slzami v očích si s manželem a sestrou od nás věci převzali a byli šťastní, že mají nádobí a hlavně, že se mají čím přikrýt. Tyto lidé nemají v domě vůbec nic, holé zdi, špínu, plíseň, bahno, .. a vysoušeče které pohání generátor. Věci začali přebírat a ihned se rozdělili se sousedy, kterým například dali kočárek a hračky pro děti, oblečení,..
pokračování:

pochvala + pomoc

(Zdeňka Surovíková, 16. 7. 2009 1:08)

Markéto, už to nepletu a nepřejmenovávám Vás, jak to píšete, hned bych se rozjela za Vámi a přiložila ruku k dílu, ale bohužel to nejde. Nás to postihlo 24.6. v Bělotíně a doteď si vlastně svépomocí dáváme vše do pořádku, byli tady dobrovolní hasiči asi 1 den udělali moc práce a pak makáme sami a proč? Když jsem pátrala na obci, prý není potřeba pomoci a to se nám nabízeli vojáci i charita, je to jak píšete. Mužu Vám pomoci jen zatím nějakými informacemi, nebo někoho oslovím firmy konkrétní, to my docela jde a občas se někdo s té apatie probudí. Mám seznam pomoci, kterou vytvořilo krizové centrum v Novém Jičíně je to v excelu, ale mevím, kam to dát, určitě by s e Vám tam ty kontakty hodily. Řekněte jak Vám pomoci od stolu a internetu. Mám tři malé děti, takže je nereální, abych se zapojila na místě, ale i tak mohu být užitečná. Suroviková Zdenka surovikovaz@seznam.cz

Držte se, nám tady zase moc pršelo

marketě

(Radek, 13. 7. 2009 21:08)

Ahoj Markéto zorganizovali jsme se přes tyto skvělé stránky které tvoří pavel a jeho kamarádi a potom jsem zavolal panu starostovi do Markvartic a tem nás nasměroval kam máme jet a kde pomáhat a taky děkujem paní novotné z obecního uřadu v Markvaticích za ochotu . nikdy když jedem nekam pomahat tak nečekáme nejaké luxusní zázemí vozíme si svoje stany a spacáky prostě svoje zázemí akorát jsme rádi když nás nechaj tito věci někde rozbalit abychom se nemuseli z někím dohadovat že stojíme na nějakém pozemku kde nemáme ale v Markvarticích to bylo trochu jinak měly to tam pěkně zorganizované zato taky vřelé díky všem lidem maj starostí nad hlavu a přece se dokážou postarat i o jiné a jsou moc rádi že jim někdo přijede pomoct

Děčínsko

(Markéta, 13. 7. 2009 20:28)

Ahoj Radku,tak to jsem moc ráda,že se bašli další "blázní",co nesedí doma na zadku a nečekají na modré z nebe.Mohu se zeptat,jak jste se tam zorganizovali???Oslovili jste přímo lidi ve vesnici,úřad nebo nějakou organizaci???Ptám se proto,že mě zaráží postoj těch,kteří popisují situaci jako ,že je vše zajištěné a dalších dobrovolníků netřeba.Já si také myslím,že to tak není a je potřeba pomáhat.Jsem překvapená i z nezájmu médií.............
Dnes jsem našla na stánkách čl.v tísni,že kromě ostatného poslali Markvarticím dotaci 10000,-Kč na uhrazení nákladů spojených s poskytnutím zázemí pro dobrovolníky. Já vím,že kdo jede pomáhat,tak nic nečeká,ale třeba se ty možnosti zlepší.Držím palce a dík za zprávu Markéta

Marketě

(radek, 13. 7. 2009 12:59)

Ahoj markéto včera jsme se vrátily z markvartic byly jsme tam od pátku a pomahaly jsme tam co to jen šlo a jelikož jsem v pátek začal celozávodní dovolenou tak jsem se rozhodl že ve středu tam pojedu znova ty lidi tam tu pomoc potřebujou a příjmou každou pomocnou ruku .a zíroven bych chtěl oslovit tímto i ty krřeří se nemužou rozhodnout jak pomoct tak aby přidaly pomocnou ruku k dílu je tam potřeba každá pomocná ruka předem všem moc děkuji kteří se rozhodnou přijet a podat pomocnou ruku

Re: Tomáš

(Michal Bareš, Rescueinfo o.s., 10. 7. 2009 16:36)

Dobrý den, zkuste se zeptat na městském úřadě, ale o žádné sbírce ve Vašem okolí momentálně nevím.
Můžete také využít rubriku "Nabídka" zde na webu.

Sběrná místa

(Tomáš, 10. 7. 2009 11:12)

Dobrý den, dokáže mi někdo poradit?
Nikde na internetu totiž nemůžu sehnat sběrné místa v severočeském kraji v okolí Chomutova. Chtěli bysme darovat dětský kočárek a nějaké dětské oblečky ale nevíme kam dané věci odevzdat
děkuji za radu

Markéto,

(Michal Bareš, Rescueinfo o.s., 9. 7. 2009 15:50)

v posledním týdnu jsem mluvil s mnoha lidmi z dobrovolných hasičských jednotek a většinou převládal vztek a kritika těch, kdo o pomoci rozhodují...

Díky za pomoc

(Markéta, 9. 7. 2009 13:43)

Radku díky,díky.Já jsem na jedné diskuzi málem dostala,co to povídám,jak pomoc funguje.Ale sami víme,jak to vypadá,že je potřebná každá pomocná ruka.