Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slaný:

 

Pomáhá, kdo má zdravé ruce a nohy

Slaný /AKTUÁLNĚ/ - Humanitární sbírku na pomoc lidem z oblastí postižených povodněmi vyhlásilo v pondělí dopoledne vedení města  Slaného. Tým dobrovolníků vyrazil v úterý na Jesenicko v Olomouckém kraji, konkrétně do obce Bernartice.

 

Polyetylenové láhve s vodou, čisticí prostředky, montérky, pracovní rukavice, ale i lopaty, košťata nebo kbelíky přinášejí od pondělí od devíti hodin obyvatelé Slaného do budovy staré radnice na Masarykově náměstí, kde sídlí slánská městská policie. Jeseničtí, kteří pomoc vítají na druhé  nepožadují oblečení denní potřeby či hračky. Takové věci nebudou do sbírky přijaty.
 

Jako i v předchozích letech zareagovalo město Slaný jedno z prvních a na pomoc při odklízení škod při lokálních záplavách na severní Moravě v pondělí dopoledne vypsalo humanitární sbírku, která bude ukončena ve čtvrtek v 16 hodin. Více...

Zdroj: http://kladensky.denik.cz Autor: Kateřina Husárová

 

 

Praha:

 

V pondělí kolem poledne odjely z Prahy tři nákladní automobily s vysoušeči, přikrývkami, čistícími prostředky a dalšími potřebnými věcmi pro obyvatele povodní postižených obcí Nový Jičín a Kunín.

 Nákladní vozy s humanitární pomocí.

29.06.2009

„Praha oslovila povodní postižené kraje a obce s nabídkou humanitární pomoci a již v neděli dovezla tři nákladní auta vysoušeče, dezinfekční, mycí a prací prostředky,nářadí, deky a další potřebné věci do Hustopečí nad Bečvou. Jsme i nadále připraveni poskytnout pomoc v rámci našich možností materiálních i finančních,“ zdůraznil první náměstek primátora hl. m. Prahy Rudolf Blažek a dodal, že hlavní město z vlastní zkušenosti z povodní v roce 2002 ví dobře, co lidé v takové situaci potřebují.

Nákladní automobily s humanitární pomocí zamíří nejprve do Nového Jičína a poté do Kunína. Odbor krizového řízení Magistrátu hl. m. Prahy, který pomoc organizuje, nabízí ještě naftové vysoušeče, přikrývky, čistící a mycí prostředky, vědra na vodu a další potřebné věci.

Přestože metropoli podle odborníků povodně nehrozí, ponechává i hlavní město pro případ ohrožení minimální rezervy humanitární pomoci, které by v případě nouze mohlo nabídnout postiženým Pražanům.

Autor: Katastrofy.com, Zdroj: Magistrát hl.m. Prahy

Obrazek 

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

Humanitární sbírka – POVODNĚ 2009

Pomoc přišla z Prahy a středních Čech  

 
           Z iniciativy manželů Hanákových, kteří jsou oba zaměstnanci Inspektorátu cizinecké policie Praha vzešla sbírka na pomoc lidem v zaplavených oblastech. Manželé po odvysílání relace o povodních ve zpravodajství České televize neváhali a s podporou ředitele Oblastního ředitelství služby cizinecké policie Praha začali jednat. Telefonicky se spojili s krizovou linkou Krajského úřadu Jihočeského kraje a zjišťovali, které obce utrpěly největší škody. Poté kontaktovali starosty obcí Husinec a Strunkovice, aby zjistili jaká materiální pomoc by nejvíce pomohla lidem, které voda poškodila nebo úplně zničila jejich obydlí.
            Během 29 hodin policisté a zaměstnanci cizinecké policie vybrali 35 587,- Kč a shromáždili také materiální pomoc. Za vybrané peníze nakoupili potřebné věci a v úterý odpoledne vše odvezli do výše jmenovaných obcí a předali toto starostům.

 

 

Zdroj: www.policie.cz

 

Albert pomáhá v oblastech postižených povodněmi

Maloobchodní síť prodejen Albert podpořila záchranné týmy, které pomáhají v povodní postižených regionech severní Moravy. Záchranářům v oblasti Nového Jičína v první fázi pomoci jednorázově poskytla celkem 5000 lahví neperlivé vody a 1000 balení dezinfekčních prostředků.

Tím ale pomoc pro postižené oblasti nekončí. Každá rodina ze 6 nejvíce postižených obcí získá poukázku na 15% slevu na nákup v hypermarketu Albert v Novém Jičíně. Jedná se o obce Životice u Nového Jičína, Jeseník nad Odrou, Kunín, Žilina, Bludovice a Šenov u Nového Jičína.

Albert pomáhá také svým zaměstnancům, které postihla povodeň. V těchto dnech probíhá ve všech supermarketech a hypermarketech Albert po celé republice, obou distribučních centrech v Klecanech a Olomouci a v centrále společnosti zaměstnanecká sbírka. Částku, kterou se společně podaří vybrat od všech zaměstnanců, Albert zdvojnásobí a věnuje ji kolegům, které postihla povodeň.

Podobná zaměstnanecká sbírka probíhá také v mateřské společnosti Ahold v holandském Amsterdamu. Také tyto získané prostředky budou rozděleny mezi zaměstnance společnosti, které postihla povodeň.

 

Kraj pošle  milion korun obcím postiženým povodněmi

 

Pardubice (2. 7. 2009) -  Extrémní lokální přívalové srážky způsobily ztráty na životech i miliardové materiální škody. Mezi nejvíce postižená území patří Novojíčínsko v Moravskoslezském kraji a Jesenicko v Olomouckém kraji, kam Pardubický  kraj zasílá milion korun. 

„Na jednání rady jsme se dohodli,  že poskytneme vybraným obcím Moravskoslezského a Olomouckého kraje, která byly nejvíce postiženy živelní katastrofou, finanční dar v celkové výši 1 milion korun,“ uvedl hejtman Radko Martínek. Každá z 10 obcí, které  byly vybrány na základě doporučení samospráv  Moravskoslezského i Olomouckého kraje, obdrží 100 tisíc korun. Dar považuje Radko Martínek za  výraz solidarity a morální podpory: „Připojili jsme se tak  k Asociaci krajů ČR, která  uvolnila ze svého rozpočtu rovněž milion korun.“

 

Vodní záchranná služba Soběslav

VZS Soběslav zrealizovala sbírku humanitární pomoci, kterou 4.7. předali  ve městě Protivín u místního SDH.

 

 

Obrazek

Obrazek