Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

POPTÁVKA POMOCI

 

Vaši poptávku pomoci pošlete prosím na kontaktní email uvedený na hlavní stránce

 

Komentáře

Přehled komentářů

Nemám na nic nárok

(Alžběta Ferencová, 5. 12. 2009 19:01)

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak je možné že jsem měla celou spodní část domu vyplavenou (4 místnosti+koupelna a WC) přišla jsem o veškerý nábytek. Toto vše bylo po povodních v červnu už pul roku chodim a sháním kde se dá nějakou peněžitou pomoc od státu i obecního uřadu. Byli tu na tom lidi jako já všichni měli na vše nárok a já na nic. Když jsem byla za panem starostou tak neměl ani chvili času na to aby mi s něčím pomohl. ted po pul roce si na me udelal cas a viridil mi dotaci 30 000 korun a tu mi jeste zamitli. Proč to už ale nevím. Už nevím na koho se mám obrátit prosím odpovězte mi jestli mi můžete nějak poradit.Děkuji Ferencová Bernartice 739848471 lenkamihalikova@email.cz

DOPLNĚNÍ KONTAKTU

(Pavel Vodička, spoluautor webu, 25. 9. 2009 19:00)

Dobrý den, uvedte prosím kontakt na Vás. Z Vašeho dotazu není patrné o co žádáte.

RE: Přídavek

(Jeseník n.O,, 22. 8. 2009 22:28)

Vážený pane Cacku,
jestli jste vážně projížděl přes Jeseník n.O., tohle byste nikdy nenapsal. Hustopeče na tom ani zdaleka nebyly tak, jako tato obec a pomoc zde (v Jes.)fungovala na 200% a stále funguje, i co se pojišťoven týče. Některé domy byly zatopeny kompletně, celé, my konkrétně jsme měli 2,80m vody a co se týče pomoci, nemáme jedinou výtku. Asi jste viděl jen nepatrnou část toho, co se zde přihodilo...

Dobrá rada nad zlato II

(Zdeňka Surovíková, 15. 8. 2009 23:02)


Byly jsme také vytopeni zhruba do 1 m, omítky staré asi 10 let od posledních povodní v 1997, nyní je sušíme, objevují se solné mapy a sem tak plíseň, kterou ihned likvidujeme savem proti plísním, vysoušíme.

Děti jsou však asmatici a vrátili se mi teď poprvé od povodní domů. Jeden dostal jako reakcí na prostředí silný astmatický záchvat, nemohl dýchat a odvezla mi jej záchranka. Pomohly by nám sanační mítky? Dokáže někdo skutečně odborně a nezištně poradit?

Na tuto mojí výzvu prosím reagujte pouze v případě, že stavíte zdraví mých dětí před zisk z použití těchto finančně náročných prací.

Peněz nemáme nazbyt, ale pro zdraví dětí jsem ochotna jít i do finančně náročných oprav, které umožní, aby náš dům mohl být opět domovem i pro naše děti.

Uvítám každou dobře a upřimně míněnou radu.
Děkuji
Zdeňka Surovíková, Bělotín
surovikovaz@seznam.czstažení informací z webu

(Pavel Vodička, zakladatel webu, 29. 7. 2009 22:33)

Také zdravím, mám informace, které nasvědčují tomu, že jste nebyli postižení tak vážně jak uvádíte, pokud máte zájem, můžeme to probrat na icq nebo skype, P. Vodička

Přídavek

(Cacek, 29. 7. 2009 20:03)

Zdravím p.Vodička.

Nevím proč jste vymazal ze stránek vše o mě ( poptavka pomoci , fotogalerie ) , protože jsem počítal s alespoň sebemenší pomoci od někoho , ale dodnes jsem se ničeho nedočkal a protože mi nepomohla ani rodina i ani přátelé , tak jsem doufal v dobré srdce lidí v této zemi. V roce 1997 jsem při povodních pomáhal jako voják a dnes , mi nepomohl skoro nikdo. Je to více jak měsíc co nás postihla katastrofa a dodnes nám kromě obce a sociálky ( almužna která ani nepokryla výdaje na likvidaci škod ) nikdo nic nedal. Pojišťovny si to přehazují jako horký brambor a co se týče sbírek , tak se mi akorát zvedá žaludek , jak všichni slibují , ale korunu od nich nikdo ještě neviděl ! ! ! Vím , že je postižených více , ale dnes jsem si konečně uděla první volný den s rodinou a jel na výlet do Ostravy a vzal to přes Jeseník n.O. a okolí a oproti tomu co se stalo u nás ( Hustopeče nad Bečvou ) to zase nebyla taková hrůza. Viděl jsem risky , které zanechala voda za sebou a nejvyšší byla asi do třičtvrtě oken , zato u nás byla voda po stropy a ještě k tomu skoro více bahna jak vody. Osobně nemám kam jít a tak od první chvíle žijeme i s dvouma malýma klukama v domě , který je mokrý , všude nepořádek , prach a v jedné místnosti jedny postele , které přežily povodeň. Tak je jen pro představu , jak žijí někteří z postižených co nemají kam jít , nemají ani suchou místnost v podkroví a neví co bude dál , protože jsou bez peněz a bez pomoci.

S pozdravem S.Cacek ( 736433447 , scacek@email.cz )

Připojení se k výzvě - Přerovsko

(Zdeňka Surovíková, 28. 7. 2009 18:05)

Chtěla bych se připojit k příspěvku paní Pechové a řící, že to není problém jen Jesenicka,jsem z Bělotína, kde velká voda postihla asi 50 domácností, nedaleko jsou Hustopeče nad Bečvou se stejným počtem postižených domácností jak my, Pololom, Střítež, část Hranic a ani zde kromě prvotní sociální dávky, která zde byla vyplacena úplně v začátcích nic nebylo, všechno další jsou jen přísliby, na které se stále čeká, domy se stále vysoušejí, ale daly by se dělat i některé stavební práce, na které bohužel nejsou prostředky. Otázka povodní už přestává být aktuální a lidé zapomínají, proto prosím nebuďte lhostejní k neštěstí druhých a můžete-li zapojte se, je to skutečně potřeba, lidé jsou z těch slibů a příslibů rozmrzelí a nevěří, že jim někdo pomůže a hlavně jsou už velmi vyčerpaní po všech stránkách, vidím to ve svém okolí, člověk je v takové situaci vděčný za jakoukoliv pomoc, protože ví, že v tom není sám, znám to ze své vlastní zkušenosti, protože jsem jednou z mnoha těch, koho se povodeň tak nemilosrdně dotkla.

Zároveň bych chtěla poděkovat těm, kdo jen tak nečinně nepřihlíží a zapojili se do pomoci a pomohli mé rodině, ale i dalším lidem. Moc děkuji za sebe i ostatní.

Zdeňka Surovíková, Bělotín surovikovaz@seznam.cz

Bernartice a jiné obce na Jesenicku

(Jarmila Pechová, 26. 7. 2009 19:13)

Dobrý den. Vím, že od povodní tady uplynul téměř měsíc, a tak by se mohlo zdát, že už je všechno v pořádku. Bohužel není. Konkrétně lidé v Bernarticích, kteří mají zničené domy a domácnosti, dostali zatím vyplaceny pouze sociální dávky. Z těch si toho moc nepořídí. Půjčky si mnozí nebudou moci dovolit a Česká pojišťovna, u které byla většina lidí pojištěna, jim moc nevyplatí, protože omylem? nebyli pojištěni na záplavy a povodně. Hodně lidí bydlí u známých či sousedů a zatím se nemají kde vrátit. Oblečení a povlečení již sehnali, potřebovali by ale další věci do domácností-ručníky, útěrky, hrnce, talíře, hrníčky, příbory, sušáky na prádlo. Samozřejmě, že také finanční hotovost. Kdyby jste náhodou někdo mohli soustředit uvedené věci a dovézt je, byli bychom moc rádi. Ozvěte se paní Fedorové, která je ve spojení s Adrou a pomáhá, jak může. Tel.777088044. Nebo mi na tel. 608930220, ale jsem jen prostředník. Každá, i malá pomoc pomůže. Děkuji.

PODÍVEJTE SE !!

(Markvartice , 12. 7. 2009 12:41)

Pomožte i VY a naopak děkujem těm kteří již pomohli !!
http://www.youtube.com/watch?v=kXkOOFqFrfM

nové podlahy

(Zdeňka Surovíková, 11. 7. 2009 23:35)

Chtěla bych oslovit všechny, kdo ještě váhají s pomocí, je jí skutečně třeba a zároveň poděkovat všem, kteří tak rychle zareagovali a již pomohli.

Touto cestou zatím děkuji všem, kdo nám již pomohli,myslím na Vás, a moc si toho vážím a všem se osobně ozvu, vyčkejte prosím, je to zatím moc těžké jak psychicky tak i fyzicky ap ráce je hodně, zvláště když se snažím pomoci i ostatním takto postiženým.

Zjistili jsme, že voda nám také poškodila izolaci podlah téměř v celém přízemí, jsem na mateřské a mám tři malé děti, půjčky které možná bude nabízet stát bychom finančně nejspíš nezvládli splácet, protože jsme si již půjčili na opravu domku, který nám teď takto poškodila voda a pořád je ještě splácíme,

Najde-li se někdo, kdo by chtěl pomoci, ať již firma nebo kdokoli, budu mu nesmírně vděčná. Přeji Vám všem postiženým i pomahajícím sluníčko do Vaších duší a také na oblohu, u nás stále každou chvíli prší, snad je to jinde lepší. Děkuji Zdeňka Surovíková Surovikovaz@seznam.cz

Roman Pomíchal

(Izolace, 11. 7. 2009 11:59)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by se našel někdo , kdo by daroval izolaci, cement a další potřebné věci. Voda nám podebrala podlahy, museli jsme je cele vykopat. Z peněz které dostaneme toho moc neuděláme. Voda nám vzala všechno z přízemí.
tel: 776272584
Předem děkuji !!
Pomíchal

DĚČÍNSKO-POTŘEBUJEME DOBROVOLNÍKY

(Pavel Vodička, zakladatel webu, 10. 7. 2009 19:13)

Český červený kříž Děčín organizuje pomoc obcím na Děčínsku, kterými se přehnala sobotní povodeň.

V souvislosti s tím naléhavě potřebujeme dobrovolníky z řad občanů, kteří by se společně s námi podíleli na organizování a distribuci humanitární pomoci.

Dále potřebujeme dobrovolníky k zajištění úklidových prací v obcích Markvartice, Horní Habartice a Dolní Habartice.

tel.: 606 529 632
mail: cck.decin@seznam.cz

ADRA hledá dobrovolníky pro Děčínsko...

(Pavel Vodička, zakladatel webu, 10. 7. 2009 18:43)

...na pomoc lidem postiženým povodní v obcích Markvartice, Horní i Dolní Habartice a Benešov nad Ploučnicí. Jedinou podmínkou je minimální věk 15 let.

První dobrovolníci na Děčínsku začali pracovat 8. 7., jednalo se převážně o čištění zahrad a domů od bahna a naplavených nečistot. "Z ADRY jsme dostali večer zásilku potřebného vybavení: hrábě, vidle, lopaty, rukavice, montérky, holinky, savo, trička... Dvacet vysoušečů, které byly součástí zásilky, jsme ještě téhož večera dodali krizovému centru v Benešově nad Ploučnicí," popisuje Jiří Souček, koordinátor pomoci Adry na Děčínsku.

Zájemci o dobrovolnickou práci můžou kontaktovat Jiřího Součka na telefonu 776 016 472 nebo na e-mailové adrese jsoucek@tiscali.cz.

Pračka

(Surovíková Zdeňka, 10. 7. 2009 14:35)

Dnes mě oslovila jedna, mladá rodina, které se při povodni pokazila pračka, mají dvě děti, kdyby měl někdo nějakou starší, ale funkční pračku s předním plněním, ráda jim předám na Vás kontak, pište prosím na můj mail surovikovaz@seznam.cz
Děkuji Všem kteří pomáháte, kéž by to oslovilo více lidí, protože člověk nikdy neví, kdy bude třeba on potřebovat pomoc od druhých. Přeji všem postiženým i pomahajícím hodně sil a sluníčka nejen do důjí ale i na oblohu. Vydržte

Markvartice

(Michal Bareš, Rescueinfo o.s., 10. 7. 2009 9:04)

Obec Markvartice u Děčína aktuálně potřebuje hrábě, vidle a jiné nářadí na úklid mezi domy. Na víkend by uvítali pomoc dobrovolníků. Sbírku i nábor dobrovolníků organizuje ČČK Děčín, tel. 606529632.

Děčínsko

(Markéta, 9. 7. 2009 12:47)

Hledáme stále dobrovolníky na pomoc v oblasti Markvartice a Habartice.Stávajících je zoufale málo!!!!!!!!!!!!!Pomoc při uklízení domácností a větších odlizecích pracech v domech a okolí.Přidejte se.Nelépe je kontaktovat Petru,je na místě a pracuje nepřetržitě.Děkuji TEL:724338909

Rada

(Zdenka Surovíková, 8. 7. 2009 17:10)

Prosím všechny kdo mají informace nebo můžou pomoci rodině s třemi malými dětmi v Bělotíně, které to vyplavilo skoro do 1 m.

Bahno už máme odstraněné, většinu zničených věcí vyhozených, ale potřebovali bychom pomoci jak postupovat s poničeným domem zdi, podlahy ... a pořídit pár základních věcí do domácnosti pračka, lednička, sporák a postele pro děti, jsou astmatici.

Kde získat i finanční pomoc, z 20000 pomoci od státu pro 6 členou rodinu se toho moc opravit nedá, jen nakoupit nějaké potraviny, osobní hygienické věci a něco na odstanění bahna a toho "nadělení". Určitě víte o čem píši. Děkuji za jakoukoliv pomoc. Zdeňka spojení na mě surovikovaz@seznam.cz

Izolace pod podlahu

(Zdeňka Surovíková, Bělotín, 8. 7. 2009 17:09)

Děkuji za zveřejnění vzkazu, potřebovali bychom spíše plynový sporák, nejlépe s elektrickou troubou. Zkusím se s nimi spojit, kdyby jste dále věděli o něčem co by nám mohlo pomoci, prosím ozvěte se.


Měla bych ještě jednu prosbu, vím o lidech, většinou starších, kteři by potřebovali pomoc ještě s vyklízením a s čisticími prostředky, kdybychom neměli tyto starosti pomohla bych sama. Pokud by byl někdo ochoten jim pomoci, nejlépe někde z okolí. Kontaktujte mě přes můj mail. Děkuji a sebe i za ostatní Zdeňka

Izolace pod podlahu

(Zdeňka Surovíková, Bělotín, 8. 7. 2009 17:08)

Chtěla bych požádat někoho, kdo by mohl darovat izolaci pod podlahu, cement a další potřebné věci k opravě toho nadělení. Měli jsme v domě vody skoro do 1 m, rozpraskané jsou betony, někde vyrvaná dlažba o nábytku ani nemluvím, kdo by nám chtěl nějak pomoci ozvěte se prosím na můj mail surovikovaz@seznam.cz .Ráda bych pomohla i starším nebo nemohoucím lidem v naší obci, kteří byli takto zasaženi a většinou přišli také o vše, nebo zachránili jen velice málo, bohužel nemají možnost internetu, mám i spojení na Charitu Hranice, co by jsme nevyužili u nás v obci, předali bychom dál, kde to mají co je třeba už zmapované. Soucícím se všemi, které to postihlo jako nás, protože kdo to nezažije tak to nemůže pochopit a přívalové deště jdou teď postupně celou repblikou, přeji Vám ať Vás to nepostihne a kdo budete moci a chtít pomoc, pomožte. Děkuji za sebe i za ostatní Zdeňka Surovíková, Bělotín

Děčín

(Markvartice 241, 8. 7. 2009 17:07)

Dobrý den, uvítali bychom materiální a hlavně finanční pomoc.
Voda nám vzala veškeré občanské zařízení.Uvítali bychom: Postele, nabytek, konvici, sporák, nádobí, pračku, lednici, oblečení, obuv, stavební material( štuk, podlahy), kuchyňskou linku, televizi, peřiny a povlečení, jídlo pro zvířata(psy, kočky). I fyzickou pomoc uvítame!!
Předem děkujeme !!!
Markvartice 241 (okres Děčín)
Tel: 723448192