Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČEZ poskytne postiženým povodněmi elektřinu tři měsíce zdarma

2. 7. 2009

Po ověření oprávněnosti nároku, podle vyjádření místní samosprávy, obratem slevu přiznáme a pošleme zákazníkům poštou potvrzení. Úleva se týká odběratelů z nízkého napětí, jak domácností tak malých podnikatelů, kteří mají prokazatelně vytopené obytné části domu.

„Lidé postižení povodněmi nyní budou především uklízet a vysoušet svá obydlí. Právě proto jsme přišli s touto iniciativou, aby nikdo nemusel přemýšlet nad tím, kolik jej vysoušení bude stát, protože prioritou musí být rychlost uvedl Martin Roman, generální ředitel ČEZ. 

Podrobné informace získají lidé na nepřetržité zákaznické lince Skupiny ČEZ: 840 840 840, na zákaznických centrech Skupiny ČEZ, případně u provozních techniků, kteří jsou v terénu v postižených oblastech a pomáhají s obnovou dodávek elektřiny.

Kromě toho ČEZ postiženým nabízí ještě pomoc při obnově dodávek elektřiny. Každé odběrné místo, které bylo zaplaveno vodou, musí prohlédnout odborník, který stanoví, zda je připojení bezpečné. Tuto službu nabízíme odběratelům zdarma, stačí, když se obrátí na starostu obce a ten jim poskytne telefonní číslo, kde se mohou objednat.

Dále Skupina ČEZ pro své zaměstnance organizuje mimořádné firemní dobrovolnické dny, abychom se mohli zapojit do potřebného úklidu zaplavených obcí a domácností. Tyto dobrovolnické dny organizujeme ve spolupráci s humanitární organizací ADRA, která doporučí lokality, kde je naší pomoci třeba a bude vítána.

Ve spolupráci s humanitární organizací ADRA bylo dále zřízeno speciální konto pro finanční příspěvky od zaměstnanců Skupiny ČEZ na pomoc postiženým povodněmi. Sbírka bude trvat do konce srpna.

 

Jak bude elektřina zdarma technicky realizována:

  1. zákazník postižený povodněmi zavolá na zákaznickou linku
  2. ČEZ ověří u místní samosprávy, starostů (požádáme starosty o seznamy postižených)
  3. ČEZ pošle potvrzení přiznání nároku na elektřinu po 3 měsíce zdarma
  4. od této chvíle nemusí zákazník platit 3 měsíční zálohy
  5. při ročním zúčtování bude poskytnuta sleva ve výši odpovídající tříměsíční spotřebě elektřiny

 

Ladislav Kříž, mluvčí ČEZ