Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČRDM: Tábory pro děti z oblastí postižených záplavami jsou zdarma

10. 7. 2009

Děti z velkou vodou postižených rodin tak budou moci na několik týdnů přijít na jiné myšlenky na táborech Junáka, Asociace turistických oddílů mládeže ČR, Ligy lesní moudrosti či Pionýra. Ochotu přijmout děti z vyplavených rodin projevily i další organizace sdružené pod ČRDM. 

„Naše nabídka je směrována  těm, kdo mají děti mezi sedmi a patnácti lety. Pořádáme totiž právě v těchto dnech - a dále po dobu celých prázdnin -  desítky táborů po celé republice, Moravu a Slezsko nevyjímaje," uvedl předseda ČRDM Aleš Sedláček. 

Nový táborníci se přitom nemusejí starat o shánění potřebného vybavení. Spacáky, karimatky a další nejnutnější věci jim budou ochotně zapůjčeny a předpokládá se i zajištění odvozu dětí na tábor. 

„Chceme nahradit dětem často zkažené prázdniny a také ulehčit rodičům některé starosti. Jsme si vědomi toho, že v prvních chvílích bezprostředně po povodni budou chtít být členové rodin co nejvíce spolu. Proto nabízíme účast na táborech po celou dobu prázdnin, tedy až do konce srpna," dodává Jan Cieslar, místopředseda organizace. 

Česká rada dětí a mládeže není na poli práce s dětmi žádným nováčkem. Působí zde již více než deset let a stala se důvěryhodným partnerem pro řadu spolků i Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. ČRDM tak může poskytnout garanci, že děti na táborech rozhodně nebudou strádat. 

O tom, jak distribuce nabídek probíhá, informuje Tomáš Novotný z Asociace turistických oddílů mládeže:"Výzvu rodičům jsem adresovali na všechny krajské a obecní úřady v postižených oblastech s kontaktem na kancelář ČRDM. Těší nás, že konkrétní nabídky již rodiny ze zaplavených oblastí začínají využívat." 

Zdeňka Surovíková ze zaplaveného Bělotína je první, pro koho se touto cestou podařilo vyjednat umístění dětí  na konkrétním táboře. Bělotínským pomůže turistický oddíl  Svišti, který táboří v Domašově nad Bystřicí. Paní Surovíková pomoc vítá: „Ráda řeknu  ve svém  okolí maminkám, jak hezky jste se k nám zachovali a že jste ochotni pomoci i jim. Zítra máme  první schůzku na obci, první  od té doby, co nás postihla tato nemilá událost. Nabídnu vše, co se mi podařilo  o povodních na internetu zjistit, abych pomohla ostatním, kteří čekají co přijde od našeho zastupitelstva, které zase čeká, jak se s tím srovnáme sami." 

Nabídka ČRDM stále platí a bude otevřena přes celé prázdniny. Případní zájemci mohou využít níže uvedené kontakty.

Kontakty:

ČRDM (Česká rada dětí a mládeže)
Mgr. Michaela Přílepková
tel.: +420 234 621 297, +420 777 885 787
e-mail: prilepkova@adam.cz

Junák - svaz skautů a skautek ČR
Bc. Miloš Říha
tel.: +420 721 436 404
e-mail: milos.riha@junak.cz

A-TOM (Asociace turistických oddílů mládeže)
Tomáš Novotný
tel.: +420 220 910 460
e-mail: ton@a-tom.cz