Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kraj nakoupí vakcíny na očkování dětí v povodňových oblastech

3. 7. 2009

SEVERNÍ MORAVA: Moravskoslezský kraj nakoupí vakcíny proti virové hepatitidě typu A pro děti ve věku 6-15 let z oblastí, ve kterých byl dne 25. 6. 2009 vyhlášen stav nebezpečí.

03.07.2009

V souvislosti s rozsáhlými záplavami na území České republiky, je v Moravskoslezském kraji intenzivně řešena problematika očkování dětí proti hepatitidě (žloutence) typu A v postižených oblastech.

Očkování u skupiny dětí 3 -5 let bude provedeno automaticky, a to prostřednictvím dětských lékařů v jednotlivých obcích, na základě rozhodnutí hlavního hygienika České republiky. V Moravskoslezském kraji se jedná o 355 dětí z postižených oblastí novojičínského regionu.

Dne 3. 7. 2009 odsouhlasila rada kraje způsob zajištění a financování očkování proti virové hepatitidě typu A u dětí ve věku 6-15 let z oblastí, ve kterých byl dne 25. 6. 2009 hejtmanem MSK vyhlášen stav nebezpečí. Jedná se o cca 1150 dětí z postižených oblastí novojičínského regionu.

Moravskoslezský kraj nakoupí vakcíny v odpovídajícím počtu a provede jejich distribuci na územní pracoviště Krajské hygienické stanice v Novém Jičíně. Pracovníci

krajské hygienické stanice následně zabezpečí rozvoz očkovacích látek k registrujícím dětským lékařům. Zvaní dětí k očkování zajistí příslušní dětští lékaři.

 Katastrofy.com

 

Olomoucký kraj bude dle sdělení vedoucí odboru zdravotnictví ing. Eliášové postupovat v tomto případě shodně s krajem Moravskoslezským. Očkování bude realizováno Krajskou hygienickou stanicí v Olomouci, podrobnější informace lze získat u ředitele KHS MUDr. Z. Nakládala, Ph.D.