Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tyto stránky vznikly velmi narychlo, ale věříme, že svůj účel přesto splní.

 

Máte-li jakýkoliv dotaz, námět, připomínku, můžete využít komentáře pod tímto článkem...

 


Použijte prosím některý z našich mailů pro možnost rychlejší odpovědi (dostupné po kliknutí na naše jména na úvodní stránce).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Omluva za přejmenování

(Surovíková Zdeňka, 14. 7. 2009 23:42)

Omlouvám se, že jsem Vás přejmenovala na Martinu místo Markéty, už na to vůbec nevidím.
Zdeňka

Pomoc pro Martinu

(Zdeňka Surovíková, 14. 7. 2009 23:40)

Martino,
vidím, jak se snažíte pomáhat, jak se dá, ani nevím odkud jste, já se o to zase pokouším v Bělotíně, kdyby jste něco potřebovala, tak mi prosím napište na mail surovikovaz@seznam.cz, také sháním informace a třeba by se Vám hodily.


Odkaz na tu finanční pomoc pro lidi zasažené letošními povodněmi je
http://www.clovekvtisni.cz/index2.php?id=805&idArt=1177

když to zadáte do vyhledavače, hned se o tom všechno dozvíte.

Držte se, mnoho sil Vám i nám.
Tady se zase momentálně přehnala bouřka, tak doufám, že to nedojde až k Vám

Zdeňka

Peněžitá pomoc

(Markéta, 14. 7. 2009 19:17)

Neumím vložit odkaz.Podívejte se prosím na stránky:Človék v tísni.Informují o projektu přímé penežité pomoci pro lidi postižené povodní z veřejné sbírky POVODNĚ 2009.Dotazujte se koordinátora p.Velenského.Marké´ta

Konto Adra pro Děčínsko - web ADRA

(Jana Pacinová, 12. 7. 2009 11:41)

Děčínsko Konto ADRA specialne pro Decinsko: CSOB 99619961/0300 v.s. 205
http://www.adra.cz

Situace na Děčínsku je vážná - web ADRA

(Jana Pacinová, 12. 7. 2009 11:37)

Situace na Děčínsku je vážná
Ačkoli tato oblast stojí mimo zájem médií, povodeň, která se tudy přehnala v sobotu 4. července, za sebou zanechala škody srovnatelné se škodami na Jesenicku a Novojičínsku.

ADRA pomáhá ve čtyřech nejpostiženějších obcích, Markvarticích, Dolních a Horních Habarticích a v Benešově nad Ploučnicí. „Ukázalo se, že dobrovolníků je třeba víc, než se zdálo na začátku. Postižení lidé měli zpočátku asi ostych žádat o pomoc, možná si mysleli, že to zvládnou sami,“ říká Jiří Souček, koordinátor pomoci Adry. „Soustředíme se teď na hledání dobrovolníků. Dnes jich tu pomáhá devět, což je třikrát víc než včera, a hlásí se nám další.“

ADRA dodala do Benešova nad Ploučnicí dvacet vysoušečů, jedná i o budoucí pomoci lidem, kteří z nějakého důvodu propadli sociálním sítem – například protože v obci neměli trvalé bydliště, ačkoli tu dlouhodobě žijí.

Zájemci o dobrovolnickou práci můžou kontaktovat Jiřího Součka na telefonu 776 016 472 nebo na e-mailové adrese jsoucek@tiscali.cz.Občané České republiky mohou pomoci i zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS ADRA na číslo 87777, popřípadě zasláním příspěvku na konto určené obětem živelných katastrof 99619961/0300 v. s. 211.

reakce na Děčín a Markétu

(Zdeňka Surovíková, 11. 7. 2009 23:45)

Úplně souhlasím s Vámi, my jsme byli vytopeni již 24.6. 2009, tedy mezi prvními, které tato katostrofa postihla a také mám bohužel stejnou zkušenost, s tím rozdílem, že jsme si již většinou stačili odklidit to co povodeň zanechala, nebo lépe řečeno co vzala a někdy to bylo i všechno.

Děčín

(Markéta, 10. 7. 2009 23:08)

Hezký večer,nejdříve bych chtěla poděkovat všem ,kteří jakkoliv pomáhají.A musím s lítostí podotknout,že to,že dobrovolníků je zoufale málo,nám bylo skoro jasné již při první návštěvě potižené oblasti.Někomu se to asi tak nezdálo a já se dovoluji zeptat nejen za sebe:"jak projevují svojí aktivitu ve schánění dalších,jak prezentují svoji práci a možnosti Ti,kterým jsme posílali svoje korunky formou dms???????????????? A to se neptám proto,aby tito museli vykazovat nějak svoji činnost a dlouze papírovat.Ale kvůli těm ,kteří na tuto pomoc od nás všech stále ještě čekají.

Re: Zdeňka Surovíková

(Michal Bareš, Rescueinfo o.s., 10. 7. 2009 11:50)

Dobrý den, děkujeme za informaci.
Vaši nabídku a poptávku jsem zkopíroval do příslušných rubrik.

Bezplatné tábory pro děti

(Surovíková Zdeňka, 10. 7. 2009 9:49)

Chtěla bych všem rodinám s dětmi, které zasáhla tato tragedie, řídi o Panu Tomášovi Novotnému,mail ton@a-tom.cz, který Vám může pomoci umístit Vaše dítě na jakýkoliv tábor, podle požadavků, které mu uvedete, délka táboru, zdravotní omezení dítěte ... Sama jsem jeho pomoci využila a posílá děti na tábor, který by pro moje astmatické děti splňoval všechny požadavky, které jsem uvedla. Je to velice vstřícný člověk a pracuje rychle. Děkuji mu i jeho týmu, co dělá pro naše děti, pro které to musel být ještě větší traumatizující zažitek, vždyť i dospělý se s tím velmi těško vyrovnávají.

chybí nám pračka

(Surovíková Zdeňka, 10. 7. 2009 9:41)

Dnes mě oslovila jedna, mladá rodina, které se při povodni pokazila pračka, mají dvě děti, kdyby měl někdo nějakou starší, ale funkční pračku s předním plněním, ráda jim předám na Vás kontak, pište prosím na můj mail surovikovaz@seznam.cz
Děkuji Všem kteří pomáháte, kéž by to oslovilo více lidí, protože člověk nikdy neví, kdy bude třeba on potřebovat pomoc od druhých. Přeji všem postiženým i pomahajícím hodně sil a sluníčka nejen do důjí ale i na oblohu. Vydržte

Oblečení

(Karel, 9. 7. 2009 21:50)

Rád bych poslal nějaké oblečení, v okolí mám kamarády, kteří by rádi poslali také, ale nemáme sběrné místo. Pošleme třeba krabicí poštou nebo PPL. Uveďte adresu pro doručení v případě zájmu. Držíme palce. Karel, 604 234 773, plizi@seznam.cz

Re: Vašek

(Michal Bareš, Rescueinfo o.s., 9. 7. 2009 20:57)

K oblečení jsem odpovídal o příspěvek níže.
Pokud jde o peníze, jsou dvě možnosti"
- finanční sbírky (jsou uvedeny zde na webu)
- pomoc konkrétním rodinám. Ty naleznete na úvodní stránce "Nabídka", případně můžete pomoci rodině hasiče, který zahynul při povodních.
Další naleznete v rubrice "Poptávka". Pouze upozorním, že tam může přispívat kdokoliv a není v našich možnostech si ověřit, jestli každý zájemce o pomoc je skutečně postižený povodní.

Re: Materiální pomoc postiženýmpovodněmi

(Michal Bareš, Rescueinfo o.s., 9. 7. 2009 20:51)

Dobrý den, Charita Šumperk pořádá sbírku, ale pouze čistících prostředků. Oblečení většina organizátorů sbírek nechce.
Vaši nabídku ale zkopíruji do rubriky nabídka pomoci.

Materiální pomoc postiženýmpovodněmi

(maell@seznam.cz, 9. 7. 2009 20:45)

Dobrý den, jse sama s dítětem,nemohu tedy přispět finačním obnosem lidem postiženým povodněmi, ale proto bych ráda pomohla materiálním vybavením - oblečení dětské, dámské i pánské vše značkové a ve výborném stavu. Je v Šumperku nějaké místo sběru, nebo kam to mohu zaslat( auto bohužel nevlastním)nebo mi sdělte konkrétní adresu rodiny kam to zaslat. Sama jsem povodeň zažila v roce 1997 a vím že jsem byla ráda za jakokoliv pomoc. Budu ráda poku mi odpovite na moji adresu děkuji.M.Elsnerová

Oblečení

(Vašek, 9. 7. 2009 20:27)

Chci darovat nějaké oblečení a trocho peněz.Prosím o sdělení kontaktu na potřebné lidi.
Děkuji.

Re: Markéta

(Michal Bareš, Rescueinfo o.s., 9. 7. 2009 15:35)

markéto, bohužel pro některé "humanitární" organizace jsou tyto povodně pouze lokální událostí a pomoc je zbytečná. Nechci tu jmenovat, myslím, že většina asi tuší...

MICHALOVI

(Markéta, 9. 7. 2009 13:21)

MICHALE,jsem úplně zoufalá ,jak ta pomoc,konkrétně od tebou zminovaných inst.fuguje.Jedu do Markvartic a uvidím.20833

Re: Radek

(Michal Bareš, Rescueinfo o.s., 9. 7. 2009 13:12)

Radku, i my děkujeme. Děkujeme i všem těm, kdo pomáhají dostat tyto stránky mezi co nejvíce lidí. Bohužel mě trochu zklamal přístup některých médií. Článků o povodních bylo plno, ale většinou možnosti pomoci se omezily pouze na zveřejnění čísla sbírky Adry a DMSky.
Do všech známých médií odešly tiskové zprávy o vzniku stránek, ale zareagoval pouze Český rozhlas, Živě.cz, Sedmička, Jihlavské listy a možná ještě někdo.
Zkouším teď ještě jednu věc - řetězový mail. Sice je sám nesnáším, ale v tomhle případě by mohly pomoci. Kdo má zájem v tomhle pomoci, napište na info@rescueinfo.org a mail přepošlu, ať se může šířit dál.

Re: Markéta

(Michal Bareš, Rescueinfo o.s., 9. 7. 2009 13:03)

Markéto, díky za odpovědi na dotazy a nasměrování zájemců o pomoc. Nebyl jsem od večera u počítače a vidím, že všem se již dostaly odpovědi.
Ještě jednou díky za pomoc. Za mě i za Pavla Vodičku.

RADKOVI

(Markéta, 9. 7. 2009 12:55)

Radku,pokud ještě hledáte přímo místo,volejte prosím PETRU,TEL:724338909.Je přímo na místě.
Je v kontaktu s rodinami,pomáhají jak se dá,ale zoufá si jak je jich strašně málo.